A mai bizonytalan gazdasági helyzet, a távmunka széles körű elterjedése és a folyamatos elbocsátások destabilizálhatják a munkahelyi közösségeket. Válaszként a vezetők gyakran szigorú ellenőrzéssel és erőteljes irányítással próbálják fenntartani a rendet. Ennek következtében a munkatársak gyakran úgy érzik, hogy csak a szakmai tudásukra, képességeikre van szükség, és nem értékelik őket teljes emberként. Ez sokakat arra késztet, hogy a „csendes felmondást” válasszák, vagyis lelkileg kivonuljanak az értéket teremtő munkából, és csak a minimális erőfeszítést tegyék bele a feladataik elvégzésébe. Azonban ez nem szükségszerű, sőt ennek nem így kell történnie!
Seth W. Godin észak-amerikai író, üzleti tanácsadó, minden idők egyik legnagyobb hatású marketingszakembere a HVG Kiadó gondozásában közreadott Mindenki számít – Tanuljunk meg (újra) hinni a csapatokban! című kötetében megvilágítja, mi is húzódik meg e fájdalmas tendenciák mögött. Immár a magyar olvasóit is arra ösztönözi, hogy értelmezzék újra
a munkavégzést és a vezetést egy emberközpontú, közös bizalmon alapuló megközelítésben. A választás mindig a mi kezünkben van: Kényelemszeretetünk által vezetve beletörődünk az ipari kapitalizmus kiábrándító következményeibe, ahol az embereket eldobható eszközökként kezelik, és így vakon rohanunk a mesterséges intelligencia által gerjesztett versenyben? Vagy inkább összefogunk, megbízunk egymásban, és olyan szervezeteket építünk, ahol a közösség javára végzett, testhez álló munkával érhetjük el a legjobb eredményeket? Seth W. Godin – a Yahoo! korábbi marketingigazgatója, valamint számos sikeres startup, az altMBA, a Squidoo, a -Yoyodyne és a TheMarketingSeminar.com workshop alapítója – szerint nem kétséges, hogy az utóbbi út az, amely hosszú távon sikerhez és valódi elégedettséghez vezet.