Lázár János, építési és beruházási miniszter elmondta: „Ebben a térségben, ebben a megyében mintegy 300 km utat építettünk az elmúlt 12 esztendőben és további 300 km út megépítésére van tervünk és elképzelésünk. Azt szeretnénk elérni, hogy 2030-ra a magyar közlekedési infrastruktúra legyen az egyik legfejlettebb kiépítettségében, színvonalában és üzemeltetési minőségében is Európában. Ebben Jász-Nagykun-Szolnok megyének kifejezetten nagy szerepe van, hiszen a megye déli részét érinti az M44-es út kiépítése Kecskemét és Békéscsaba között. Óriási előrelépést teszünk azzal, hogy a gazdasági nehézségek ellenére is mintegy 200 milliárd Ft-os beruházásból folytatjuk az M4-es építését. A régió számára szintén fontos előrelépést jelent, hogy a következő időszakban Magyarország Kormánya kész és képes támogatni, valamint előkészíteni, hogy Jászberényt és az M3-as autópályát 4 sávos út kösse össze.”
Pócs János, Jász-Nagykun-Szolnok megye 2. számú választókerület országgyűlési képviselője hozzátette: „Ez egy történelmi jelentőségű beruházás. 2010 után elkezdtük a 32-es út komplex felújítását Hatvantól Jászfényszaruig, majd onnan Jászberényig. Így, hogy most elkészült az elkerülő, a Jászság, ha kilométerben nem is, de menetidő és komfort szempontjából közelebb került az M3-as autópályához és a fővároshoz.”
Pántya József, a NIF Zrt. útfejlesztési igazgatója kiemelte: „A több ütemben megvalósuló fejlesztés most, a teljes elkészülte után kedvezően hat majd a térség forgalombiztonságára, versenyképességére, valamint az ott élők életminőségére. Emellett javul a környező települések megközelíthetősége és megnövekszik a közúti közlekedés szolgáltatási színvonala és biztonsága. Az elkerülő útnak köszönhetően jelentős mértékben csökken majd a közlekedési balesetek kockázata is a térségben. Idén ősztől Jászberény lakói már nem fognak találkozni a városon áthaladó sűrű tehergépjármű-forgalommal, ennek következtében csökken a zajterhelés és a levegőszennyezés.”
A III. ütem fejlesztése az Innovációs és Technológiai Minisztérium megbízásából, a NIF Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. beruházásában valósult meg. A kivitelezést a Colas Út Zrt. – HE-DO Kft. közös ajánlattevő végezte, nettó 4.947.644.008 Ft értékben.
Forrás: NIF