„Tudja, hogy milyen arccal olvassa ezt a szöveget? És azt, hogy milyen testtartással ül vagy éppen áll? Valószínűleg nem – egészen addig, amíg bele nem gondolt vagy körül nem nézett. A legtöbb ember megfeledkezik arról, hogy mit tesz éppen a testével. Ha ön is közéjük tartozik, arról sem lesz tudomása, mit árul el a teste másoknak önmagáról, és arról, hogyan érzi magát, az érzelmeiről vagy a hozzáállásáról. Ezek a test mozdulatai, jelzései és gesztusai: a nonverbális kommunikáció részei. Általában „testbeszédként” emlegetjük őket. Ha az üzleti életben figyelünk erre, és tudjuk, mit teszünk, alapvetően változtatni tudunk azon,
miként vélekednek rólunk az emberek – így jóval sikeresebbek lehetünk” – olvasható Robert Phipps nemzetközileg elismert oktató, üzleti elemző, tanácsadó, az Egyesült Királyság egyik legismertebb testbeszédszakértője által írt Beszélő testek című szakkönyv első fejezetében, mely az Akadémiai Kiadó gondozásában jelent meg.
Meggyőződésem, hogy a kommunikáció terén lényegre rávilágító, Az ember azzal mondja a legtöbbet, ahogyan hallgat alcímet viselő művet mindenkinek el kell olvasnia, aki rendszeresen beszél, értekezik emberekkel, így végre megértheti, hogyan egészítheti ki vagy ronthatja le egymást a verbális és nonverbális kommunikációja. E könyv kincsesbánya, amelyből megtudhatjuk, mit is takar ez a gyakran félreértett téma. A szinte letehetetlen, szórakoztató és hiánypótló olvasmányból könnyen és sokat lehet tanulni. Aki elolvassa, újra és újra kezébe fogja venni a művet, hogy utánanézzen, a többi emberrel folytatott kommunikációja során miként igazodhat el legjobban a rengeteg akadály közt, amelybe nap mint nap beleütközik. Be fogja látni, hogy azzal is kommunikálunk, ha éppen nem teszünk semmit. „lehetetlenség nem kommunikálni”.