28° C
Ma 2026. június 25., csütörtök, Vilmos napja van.
28° C
Ma 2026. június 25., csütörtök, Vilmos napja van.
Főoldal 5 országjáró 5 Napelemparkot adtak át Öskün

Napelemparkot adtak át Öskün

okt 12, 2021 | országjáró

Napelemparkot adtak át október 12-én a Veszprém megyei Öskün. A tíz megawatt teljesítményű erőmű több mint ötezer család villamosenergia-ellátását biztosítja.
 

 

Steiner Attila, az Innovációs és Technológiai Minisztérium körforgásos gazdaság fejlesztéséért, energia- és klímapolitikáért felelős államtitkára az átadó ünnepségen hangsúlyozta: a kormány azt célozta meg, hogy 2030-ra a villamosenergia-termelés 90 százaléka szén-dioxid-kibocsátás nélkül történjen, ezen az úton pedig jelentős lépés a napelemparkok megvalósulása. Steiner Attila elmondta, hogy jelenleg Magyarországon 2300 megawatt az összes naperőmű-kapacitás, ami meghaladja a paksi atomerőmű kapacitását. A cél pedig az, hogy 2030-ra ezt a kapacitást megháromszorozzuk – fűzte hozzá. Hozzátette: ez év végén írják majd ki az újabb napelemes pályázatot 200 milliárd forintos keretösszeggel. A pályázat célja az, hogy a rászorulók számára is lehetővé váljon a napelem telepítése, valamint a fűtés korszerűsítése.

 

Szentkirályi Alexandra kormányszóvivő azt hangsúlyozta, hogy az unió-szerte egekbe szökő rezsiárakkal szemben Magyarországon a kormány megvédi az embereket a magas energiaáraktól. Mint mondta, 2013 óta 25 százalékkal csökkent az áram és a távhő ára Magyarországon, a következő évtizedben pedig meg kívánják hatszorozni a naperőművek kapacitását.

Kiss Ernő, a Magyar Napelem Napkollektor Szövetség elnöke, a beruházó Greentechnic Hungary Kft. ügyvezető igazgatója elmondta, hogy az ösküi napelempark 20 hektáron fekszik, 25 éven át látja majd el energiával a környék lakóit. (MTI)

országjáró

Állami tulajdonba kerül a ZalaZONE

Legkésőbb júliustól ismét állami tulajdonba kerül a ZalaZONE járműipari tesztpálya, várhatóan a Tudományos és Technológiai Minisztérium felügyelete alatt – közölte közösségi oldalán a Tisza Párt zalaegerszegi országgyűlési képviselője.   Nagy Márta...

egyetemes

Munkába állt Máté, a BME humanoid robotja

A hallgatók hamarosan az órákon is találkozhatnak majd vele. A mozgása már most lenyűgöző.   Miért van szüksége egy felsőoktatási intézménynek humanoid robotra? Akkor sem állnánk messze a valóságtól, ha azt felelnénk: egy technológiai fókuszú egyetem ma már...

digitális mérnök újság

Keresés

Melyik kategórián belül szeretne keresni?(Kötelező)