Dr. Koncz Zsófia, Borsod-Abaúj-Zemplén megye 6. számú választókerületének országgyűlési képviselője elmondta: „Régóta vártuk, hogy a hidat átadják a forgalomnak. A hídfelújítás mindig egy egész korszakot meghatározó fejlesztés, különösen akkor, ha egy komplett kerékpárút bővítés is megtörténik. Célunk, hogy Nyíregyházától-Tokajon át Szerencsig lehessen kerékpározni, ezek a folyamatok is nagyon jó ütemben haladnak. Látjuk, hogy az ország más részein, ahol megépült egy kerékpárút, az mit jelent az ott élők, a turizmus és a gazdaság élénkítése szempontjából.”
Dr. Vinnai Győző, Szabolcs-Szatmár-Bereg megye 2. számú választókerületének országgyűlési képviselője azt hangsúlyozta, hogy a tokaji híd felújítása időszerű volt, hiszen óriási a teher- és személy forgalma. A híd összeköt két megyét, két tájegységet, Hegyalját és a Nyírséget, közvetlenül pedig Tokajt és Rakamazt. Fontos turisztikai jelentőséggel is bír, hiszen a kormány döntése értelmében a Tokaj és Nyíregyháza térsége kiemelt turisztikai terület lett. „Fontos hangsúlyozni, hogy a tokaji Erzsébet királyné Tisza-híd felújításával egyidőben megépült a régen várt kerékpáros konzol, amely lehetővé teszi a Nyíregyháza-Rakamaz között 2017-ben átadott kerékpárút tovább fejlesztését” – tette hozzá a képviselő.
Tóth Péter, az Innovációs és Technológiai Minisztérium közlekedésért felelős helyettes államtitkára elmondta: A térségben élők számára nagyon fontos, hogy immár korlátozás nélkül használhatják ezt az átkelőt. A helyettes államtitkár kiemelte, hogy ebben a térségben és a zempléni térségben is nagyon sok közlekedési fejlesztés zajlik. „2010 óta immár 1700 km önálló kerékpáros infrastruktúrát adtunk át és a folyamatban lévőkkel együtt ez hamarosan a másfélszeresére fog növekedni. A fejlesztések az ország teljes területén zajlanak” – tette hozzá.
Nyul Zoltán, a NIF Zrt. beruházási vezérigazgató-helyettese hozzátette: A hídon korlátozás nélkül lehet közlekedni, azonban részben 2022 tavaszáig útpályán kívüli munkák még várhatóak. A vezérigazgató helyettes elmondta, hogy a híd mindkét oldalára egy-egy konzolszerkezetet helyeztek el, így a kerékpárosok és a gyalogosok biztonságosan, a gépjárműforgalomtól elválasztva kelhetnek át a Tisza felett. A híd déli oldalán a gyalogosok kelhetnek át a konzolon kialakított gyalogjárdán, míg az északi oldalon a kerékpárút került átvezetésre. A hídépítési munkák mellett a tokaji oldalon található körforgalom beton pályaszerkezettel, fél méterrel megszélesítve került átépítésre, továbbá megépült a híd rakamazi oldalán a kerékpárút hiányzó rövid szakasza a 38. sz. főúton való átvezetéssel.
A fejlesztés az Innovációs és Technológiai Minisztérium megbízásából, a NIF Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. beruházásában, hazai forrásból valósul meg. A kivitelezést a A-HÍD Zrt. végzi nettó 1,4 milliárd forint értékben.
Forrás: NIF