Móring József Attila országgyűlési képviselő elmondta: A 67. sz. főút egy legendás út. A Kaposfüred és Latrány között megépült középső szakasz átadásával a somogyi megyeszékhely és a Dél-Dunántúl közelebb került a Balatonhoz és a fővároshoz is. A mostani szakasz kivitelezésének elindulásával pont kerül az „i”-re, hiszen 2024-re a régió teljes infrastruktúrája átalakul, a közlekedési hálózat kiépítése pozitív, értéknövelő hatással van a térségre.
Witzmann Mihály országgyűlési képviselő hozzátette: Az első ütemként megvalósult 33 kilométer hosszúságú, 2×2 sávos szakasz után, újabb jelentős előrelépést sikerült elérnünk. A mai naptól ugyanis a Látrány Balatonlelle, illetve Visz és Balatonszemes települések közötti útszakasz bővítésével folytatódhat az építkezés, a kaposfüredi szakasz építése pedig már folyamatban van. Választókörzetem nyugati határán fekvő, a megyeszékhelyet a Balatonnal összekötő útszakasz fejlesztése nem csak Somogy megye, hanem a Dél-Dunántúl számára is stratégiai jelentőségű beruházás.
Szita Károly, Kaposvár polgármestere elmondta: A 67. sz. főút jelentősége igencsak meghatározó. Első sorban megteremti a biztonságos közlekedés lehetőségét, továbbá erős munkahely teremtő hatással bír, hiszen a 2×2 sávos fejlesztés következtében megnőtt a helyi befektetők száma, a teljes projekt befejezésének idejére a gazdasági szereplők jelenléte ugrásszerűen megnövekedni látszik. Fontos kiemelni továbbá, hogy a Kaposfüred és Somogy megye is technológiai ugrás előtt áll. Ez pozitív hatással lesz a munkabérekre is, hiszen a magasabb hozzáadott érték, magasabb jövedelmet generál.
Nagy Róbert, a NIF Zrt. vezérigazgatója kiemelte: A 46, 5 km-es szakasz megépítése során olyan innovatív megoldásokat alkalmaztunk, mint a Mernyeszentmiklós és Mernye közötti zenélő út vagy a 67. sz. főút és az M7 autópálya csomópontjában kialakítandó dinamikus közvilágítási rendszer. A rendszer lényege, hogy a forgalom nélküli esetekben a közvilágítás fényereje egy előre meghatározott értékre visszavételre kerül. Amennyiben azonban az elhelyezett érzékelők közeledő járművet érzékelnek, a fényerő a szabványban előírt mértékre áll vissza. Ezzel és a led technológiával a közvilágítás energiaigényében jelentős megtakarítás érhető el.
A beruházás az ITM megbízásából, a NIF Zrt. beruházásában, a STRABAG Általános Építő Kft. kivitelezésében, hazai forrásból valósul meg nettó 28.498.727.884 forint értékben.
Forrás: NIF