30° C
Ma 2026. június 24., szerda, Iván napja van.
30° C
Ma 2026. június 24., szerda, Iván napja van.
Főoldal 5 fókusz 5 Áder János is szerepet vállal a globális Víz- és Klímaügyi Vezető Testületben

Áder János is szerepet vállal a globális Víz- és Klímaügyi Vezető Testületben

márc 3, 2021 | fókusz

Áder János államfő is szerepet vállal a Víz- és Klímaügyi Vezetői Testületben a Meteorológiai Világszervezet főtitkára és az ENSZ vízügyi kérdéseket koordináló szervezete, a UN-Water elnöke felkérésére – tájékoztatott március 3-án a Köztársasági Elnöki Hivatal.

 

Az öt kontinensről felkért, tizenöttagú testület tagjai között jelenlegi és volt államfők, volt kormányfők, miniszterek, nemzetközi civil szervezetek és nagyvállalatok vezetői vannak jelen.

A küldetésük, hogy a vízgazdálkodás és a klímavédelem kérdéseiben eddig megfogalmazott globális célok végrehajtását előmozdítsák – tartalmazza az elnöki hivatal közleménye. Mint írták, e két súlyos kihívás ezer szállal kötődik egymáshoz, ezért a védekezés is hatékonyabb, ha az adatfeldolgozásban, az oktatásban, a szabályzásban, az együttműködésben és a finanszírozásban összefüggő, egymást erősítő, gyakorlati megoldásokra összpontosítanak.

A március 3-i virtuális indító tanácskozáson kiemelt figyelmet kapott, hogy jelentős mértékben szolgálják a vízgazdálkodás javítását azok a befektetések, amelyek az alkalmazkodást segítik a klímaváltozáshoz. Ezen keresztül javítható ugyanis a közegészség állapota, a társadalmak ellenálló képessége a járványokkal szemben, az élelmiszerellátás biztonsága és a gazdaságok stabilitása.

Mint írták, Áder János megerősítette, hogy a klíma- és vízügyi problémák társadalmi és gazdasági hatásait azok összefüggéseiben lehet a leghatékonyabban kezelni. Felajánlotta, hogy mind hazai, mind nemzetközi fórumokon szívesen képviseli a testület által kialakítandó, a válságok megelőzését szolgáló praktikus megoldásokat, melyekhez Magyarország jó példákkal járulhat hozzá.

A Víz- és Klímaügyi Vezetői Testület várhatóan a november végén kezdődő Planet Budapest névre keresztelt fenntarthatósági expo és világkonferencia keretében Magyarországon tart munkatalálkozót. (MTI)

 

egyetemes

Munkába állt Máté, a BME humanoid robotja

A hallgatók hamarosan az órákon is találkozhatnak majd vele. A mozgása már most lenyűgöző.   Miért van szüksége egy felsőoktatási intézménynek humanoid robotra? Akkor sem állnánk messze a valóságtól, ha azt felelnénk: egy technológiai fókuszú egyetem ma már...

kitekintő

Mi jön a gigagyárak után?

A globális ellátási láncok sebezhetősége és a szigorodó fenntarthatósági elvárások új igényeket támasztanak a gyártási szektorral szemben is: a több mint egy évszázada működő tömeggyárak új kihívókat kaptak az egyedi igényekre szabott, lokális, a fogyasztói piacok...

digitális mérnök újság

Keresés

Melyik kategórián belül szeretne keresni?(Kötelező)