20° C
Ma 2026. június 13., szombat, Antal és Anett napja van.
20° C
Ma 2026. június 13., szombat, Antal és Anett napja van.
Főoldal 5 piac 5 A szolgáltatóknak október elejére 2,12 milliárd köbméternyi gázt kell betározniuk

A szolgáltatóknak október elejére 2,12 milliárd köbméternyi gázt kell betározniuk

márc 3, 2021 | piac

Október 1-jére a 2021-2022-es gázévre 2,12 milliárd köbméternyi betárolt készlettel kell rendelkezniük a szolgáltatóknak az ellátásbiztonság érdekében – közölte a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH).
 

 

Kiemelték: a jogszabály által előírt betárolási időszak április 1-jén kezdődik. A hivatal a betárolandó földgázmennyiség mértékét az adott szolgáltatónál az elmúlt százhúsz hónapban mért legmagasabb téli időszaki fogyasztás alapján határozza meg. Az előírás alapján a betárolt készlet döntő többségével az MVM Next Energiakereskedelmi Zrt.-nek kell rendelkeznie, a Csepeli Erőmű Kft. kötelezettsége 591,31 ezer köbméter földgázmennyiség.

A hazai földgáztárolói készletszint alakulása hónapról hónapra nyomon követhető a MEKH honlapján elérhető grafikonon. (MTI)

 

kitekintő

Az elektromobilitás V8 motorja

Elérkezett a pillanat: a Mercedes-Benz a Berlin-Marienfelde-i gyárban megkezdte új elektromos axiálfluxus-motorjának nagy sorozatú gyártását. A gyártás indulására Patrick Schnieder német szövetségi közlekedési miniszter is ellátogatott Marienfeldébe. Ezzel a...

digitális mérnök újság

Keresés

Melyik kategórián belül szeretne keresni?(Kötelező)