30° C
Ma 2026. június 24., szerda, Iván napja van.
30° C
Ma 2026. június 24., szerda, Iván napja van.
Főoldal 5 praxis 5 Paks II – Roszatom: a felek azon dolgoznak, hogy a két új paksi blokk 2029-2030-ban áramot termeljen

Paks II – Roszatom: a felek azon dolgoznak, hogy a két új paksi blokk 2029-2030-ban áramot termeljen

dec 20, 2021 | praxis

Az orosz és a magyar fél is azon dolgozik, hogy 2029-2030-ban a paksi atomerőmű két új blokkja villamosenergiát termeljen Magyarországon – hangsúlyozta Alekszandr Merten, a Roszatom érdekeltségébe tartozó ASZE mérnöki vállalat alelnöke, a Paks II. projekt igazgatója december 20-án háttérbeszélgetésen, Budapesten.
 

 

Kiemelte, egyértelműen látszik a haladás az építési területen, ahol folyik a felvonulási épületek kivitelezése, köztük a betonüzem, az acélszerkezet-szerelő üzem, a raktárak kialakítása, a közművek kiépítése, a talajelőkészítés. A Paks II. társasággal együttműködve folyamatosan végzik az engedélyezéshez szükséges dokumentációs munkákat, és várják a létesítési engedélyt. Hangsúlyozta, a Roszatom a Paks II. projekt kivitelezése mellett erősíti piaci pozícióját Magyarországon, egyebek közt magyar partnerekkel vegyesvállalatok alapításán dolgoznak az atomenergiához kapcsolódó különböző területeken, köztük az egészségügyben is.

A Roszatom regionális vezetője utalt arra, hogy kedvező tapasztalatot szereztek eddigi vegyesvállalati partnereikkel, köztük az MVM-csoporttal, például a szervízszolgáltatásban. Alekszandr Merten kitért arra, hogy az energiaárak növekedése idején is képes az atomenergia olcsón energiát előállítani, és ezzel hozzájárul a fenntarthatósághoz. Kiemelte, az Európai Unióban Magyarország vezetőszerepet játszik az atomenergia használatában és fejlesztésében Franciaországhoz hasonlóan, és a V4-országok is aktívan fejlesztik az atomenergia-használatot. (MTI)

 

egyetemes

Munkába állt Máté, a BME humanoid robotja

A hallgatók hamarosan az órákon is találkozhatnak majd vele. A mozgása már most lenyűgöző.   Miért van szüksége egy felsőoktatási intézménynek humanoid robotra? Akkor sem állnánk messze a valóságtól, ha azt felelnénk: egy technológiai fókuszú egyetem ma már...

kitekintő

Mi jön a gigagyárak után?

A globális ellátási láncok sebezhetősége és a szigorodó fenntarthatósági elvárások új igényeket támasztanak a gyártási szektorral szemben is: a több mint egy évszázada működő tömeggyárak új kihívókat kaptak az egyedi igényekre szabott, lokális, a fogyasztói piacok...

digitális mérnök újság

Keresés

Melyik kategórián belül szeretne keresni?(Kötelező)