25° C
Ma 2026. június 22., hétfő, Paulina napja van.
25° C
Ma 2026. június 22., hétfő, Paulina napja van.
Főoldal 5 országjáró 5 Negyven milliárd forintos biogáz-előállítást támogató programot indít a kormány

Negyven milliárd forintos biogáz-előállítást támogató programot indít a kormány

ápr 3, 2025 | országjáró

A Jedlik Ányos energetikai programon belül 40 milliárd forintos biogáz- és biometán-előállítást támogató programot indít a kormány „a szuverenitás és a magabírás jegyében” – jelentette be az Energiaügyi Minisztérium (EM) parlamenti államtitkára április 3-án Miskolcon, A vidék konferenciája című rendezvényen tartott előadásában.

 

Czepek Gábor elmondta, a program célja, hogy a jelenlegi 200 millió köbméteres kapacitásról duplájára bővüljön a magyarországi biogáz-előállítás volumene, elősegítve az ország energiaimporttól való csökkenését. Hozzátette, a pályázat legfeljebb hatvanöt százalékos támogatási intenzitású program lesz, melyhez csütörtöktől várják a véleményeket a szakmai szervezetektől. Közölte, a biogáz-előállítást támogató programra várhatóan júniusban és júliusban lesznek majd beadhatóak a pályázatok. Hangsúlyozta, a kormány célja az, hogy Magyarország 2030-ban „patrióta, magabíró energiapolitikával” rendelkezzen, önellátással az árampiacon. (MTI)

praxis

A MEKH felmérést indít a szélerőmű-kapacitások bővítéséről

A Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH) előzetesen felhívja az érintettek figyelmét, hogy a következő hetekben tervezi felmérni az új szélerőmű-kapacitások létesítésére vagy a meglévő kapacitások bővítésére irányuló piaci elképzeléseket.  ...

digitális mérnök újság

Keresés

Melyik kategórián belül szeretne keresni?(Kötelező)