29° C
Ma 2026. június 24., szerda, Iván napja van.
29° C
Ma 2026. június 24., szerda, Iván napja van.
Főoldal 5 országjáró 5 Megkezdődött a Szolnokot és térségét érintő szennyvízberuházás előkészítése

Megkezdődött a Szolnokot és térségét érintő szennyvízberuházás előkészítése

márc 18, 2023 | országjáró

Megkezdődött a Szolnokot és térségét érintő szennyvízberuházás előkészítése, a fejlesztésre mintegy 1,97 milliárd forint európai uniós támogatást nyert el a város önkormányzata a Környezeti és Energiahatékonysági Operatív Program (KEHOP) pályázatán – közölte a Szolnoki Városfejlesztő Nonprofit Zrt.

A tájékoztatás szerint a Szolnok központú szennyvízelvezetési agglomeráció 14 település közigazgatási területét foglalja magába. A települések közös célja, hogy a projekttel fejlesszék a csatornázást, a szennyvíztisztítást, az iszapkezelést és -hasznosítást, a lakosság egészséges ivóvízzel való ellátását. További cél a szennyvízelvezetés és -tisztítás fejlesztése, az ivóvízminőség javítása és a víztakarékosság. A projekt az idén november 30-ig valósul meg. (MTI, nyitókép: szolnoki Tiszavirág híd)

kamarai hírek

Hajdú-Bihar: családi mérnöknap

A Hajdú-Bihar Vármegyei Mérnöki Kamara XIV. Családi Mérnöknapja idén is bebizonyította, hogy a szakmai kapcsolatokon túl a közösség igazi ereje a családokban rejlik. A debreceni Kerekestelepi Fürdő június 13-án megtelt élettel, és egy tartalmas, bensőséges...

digitális mérnök újság

Keresés

Melyik kategórián belül szeretne keresni?(Kötelező)