25° C
Ma 2026. június 24., szerda, Iván napja van.
25° C
Ma 2026. június 24., szerda, Iván napja van.
Főoldal 5 fókusz 5 Lélegeztetőgépet fejlesztettek a Műegyetemen

Lélegeztetőgépet fejlesztettek a Műegyetemen

ápr 18, 2020 | fókusz

Orbán Viktor miniszterelnök április 17-én a Budapesti Műszaki Egyetemen a hazai lélegeztetőgép-gyártás megindításának lehetőségeiről tájékozódott, és megtekintette a készülék prototípusát.

A BME Polimertechnika Laborjában megtartott fórumon Józsa János rektor meghívására részt vett Pintér Sándor belügyminiszter és Gondos Miklós, az Állami Egészségügyi Ellátó Központ (ÁEEK) főigazgatója, valamint a koronavírus-járvány elleni védekezésért felelős több más állami szerv vezetője is. A BME tanárai tájékoztatást adtak a miniszterelnöknek a fejlesztésről és a projekt koncepciójáról, majd Elek Jenő főorvos bemutatta és értékelte a készülék prototípusát. Az eseményen beszámoltak a rövidesen beinduló sorozatgyártás ütemezéséről is. (MTI)

kamarai hírek

Hajdú-Bihar: családi mérnöknap

A Hajdú-Bihar Vármegyei Mérnöki Kamara XIV. Családi Mérnöknapja idén is bebizonyította, hogy a szakmai kapcsolatokon túl a közösség igazi ereje a családokban rejlik. A debreceni Kerekestelepi Fürdő június 13-án megtelt élettel, és egy tartalmas, bensőséges...

digitális mérnök újság

Keresés

Melyik kategórián belül szeretne keresni?(Kötelező)