18° C
Ma 2026. június 15., hétfő, Jolán és Vid napja van.
18° C
Ma 2026. június 15., hétfő, Jolán és Vid napja van.
Főoldal 5 kamarai hírek 5 Folytatódik a mérnöki köztestület megújulása

Folytatódik a mérnöki köztestület megújulása

okt 10, 2025 | kamarai hírek

Az MMK Vízgazdálkodási és Vízépítési Tagozata október 10-én, a fővárosi Lurdy Házban tartotta tisztújító taggyűlését, melyen nagy többséggel Kriston Ádámot, a Baranya Vármegyei Mérnöki Kamara „Év Mérnöke 2025” díjasát választották meg a szakmai tagozat új elnökének.
A két alelnök Ányos József és Déri Lajos lett. Az elnökség tagjai: Farkas Egonné, dr. Dobi László, Tamás Péter, Zajzon Imre, Ivaskó Csaba, dr. Knolmár Marcell, Borza Tibor, Boda Balázs, Udud Péter és Kun Béla.
Az elmúlt hetekben új elnököt választott a Geodéziai és Geoinformatikai Tagozat (dr. Takács Bence), az Anyagmozgató gépek, Építőgépek és Felvonók Tagozat (Honvári Gábor), a Gépészeti Tagozat (Szűcs Renáta), valamint a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Mérnöki Kamara (dr. Zákányiné dr. Mészáros Renáta).
interjú

A műszaki kérdések mögött mindig látnunk kell az embert

Egy mérnök számára a hibák előbb-utóbb mindig láthatóvá válnak. Talán ezért sem véletlen, hogy Barna Zsolt közúti közlekedésért felelős államtitkár a közszolgálatban is ugyanazt a szemléletet szeretné képviselni, amit építőmérnökként vallott: gondos előkészítést,...

digitális mérnök újság

Keresés

Melyik kategórián belül szeretne keresni?(Kötelező)