28° C
Ma 2026. június 24., szerda, Iván napja van.
28° C
Ma 2026. június 24., szerda, Iván napja van.
Főoldal 5 praxis 5 Folytatódhat a gödöllői és a csömöri HÉV felújításának és metróvá fejlesztésének tervezése

Folytatódhat a gödöllői és a csömöri HÉV felújításának és metróvá fejlesztésének tervezése

márc 21, 2022 | praxis

Folytatódhat a gödöllői (H8) és a csömöri (H9) HÉV felújításának és metróvá fejlesztésének tervezése, a szükséges engedélyek beszerzése – mondta a Budapest Fejlesztési Központ (BFK) vezérigazgatója március 21-én Budapesten. 

 

Vitézy Dávid a beruházást tervező Főmtervvel aláírt vállalkozói szerződés módosítása alkalmából tartott rendezvényen kiemelte: a projekt megvalósulásával növekszik a közösségi közlekedés versenyképessége a térségben, gyorsabban, egyszerűbben lehet majd megközelíteni a főváros belső területeit, a kötöttpályás közlekedés térnyerése pedig csökkenti a környezetterhelést. A beruházás során azonos műszaki sztenderdre hozzák a HÉV-et a metróval, és az összekötéssel megteremtésével átszállás nélküli utazás lehetőségét biztosítanák a teljes vonalon – közölte. A költségekkel kapcsolatban a vezérigazgató azt mondta: kész tervvel, engedéllyel rendelkező beruházásokhoz könnyebb forrást szerezni. Bizakodásra adhat okot az a globális tendencia is, hogy fejleszteni kell az elektromos kötöttpályás közlekedést, amit az európai uniós források tervezésekor figyelembe lehet venni – tette hozzá. Új 2-es metró megálló létesülne a Hungexpo bejáratához közel lévő Törökőrnél, amely átszállási lehetőséget adna más vonalakra. Az Örs vezér terénél lábakra helyezett „magasvezetést” alakítanának ki. Új megállókat létesítenének, az új körvasúttal közös részen átszállási kapcsolatot alakítanának ki, fejlesztenék az állomásokat, a kistárcsai kórháznál P+R parkolóházat építenének – ismertette Vitézy Dávid. 

Kovács Péter, a XVI. kerület polgármestere közölte: a következő évek legnagyobb környezetvédelmi beruházásának tervezéséről, véglegesítéséről van szó, és várhatóan nemcsak a kerületben lakók, hanem az agglomerációban élők is majd ezt a lehetőséget veszik igénybe autózás helyett. A polgármester azt mondta: a fővárostól a „sírból kellett kikönyörögni”, hogy az állam átvehesse ezt a projektet, és költhessen rá. Az államnak fontosak a környezetvédelmi beruházok, a kötöttpályás fejlesztések, az életminőség javítása. Akinek fontos a 21. századi közlekedési körülmények kialakításának folytatása, az gondolja meg, hogy kire szavaz április 3-án – jegyezte meg. (MTI)

egyetemes

Munkába állt Máté, a BME humanoid robotja

A hallgatók hamarosan az órákon is találkozhatnak majd vele. A mozgása már most lenyűgöző.   Miért van szüksége egy felsőoktatási intézménynek humanoid robotra? Akkor sem állnánk messze a valóságtól, ha azt felelnénk: egy technológiai fókuszú egyetem ma már...

kitekintő

Mi jön a gigagyárak után?

A globális ellátási láncok sebezhetősége és a szigorodó fenntarthatósági elvárások új igényeket támasztanak a gyártási szektorral szemben is: a több mint egy évszázada működő tömeggyárak új kihívókat kaptak az egyedi igényekre szabott, lokális, a fogyasztói piacok...

digitális mérnök újság

Keresés

Melyik kategórián belül szeretne keresni?(Kötelező)