30° C
Ma 2026. június 24., szerda, Iván napja van.
30° C
Ma 2026. június 24., szerda, Iván napja van.
Főoldal 5 piac 5 Elfogadta a kormány a Nemzeti hidrogén stratégiát

Elfogadta a kormány a Nemzeti hidrogén stratégiát

máj 19, 2021 | piac

Elfogadta a kormány a Nemzeti hidrogén stratégiát, Magyarország ezzel nagy lépést tett az innovatív, fenntartható, zöld gazdaság irányába – írta a közösségi oldalán május 19-én az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) körforgásos gazdaság fejlesztéséért, energia- és klímapolitikáért felelős államtitkára.

 

Steiner Attila olyan eszköznek nevezte a hidrogén-technológiát, amely a 2050-re kitűzött klímasemlegességet a gazdaság fellendítésével együtt teszi elérhetővé. A hidrogén fosszilis tüzelőanyagokat válthat föl, évente legalább 95 ezer tonnával csökkentheti a szén-dioxid-kibocsátást, zöld munkahelyeket teremt, erősíti az ország versenyképességét. Mint energiatároló képes az időjárásfüggő forrásokból származó villamos energia befogadására, javítva az ország ellátásbiztonságát, üzemanyagként pedig kibocsátásmentes közlekedést tesz lehetővé, az elektromos autókhoz képest nagyobb távolságra – tette hozzá.

Steiner Attila hangsúlyozta, hogy a kormány regionális szinten is gondolkodik, ezért a visegrádi államokkal közösen dolgozik a megvalósításon. Az államtitkár a bejegyzés szerint szerdán cseh, lengyel és szlovák kollégáival vitatta meg a hidrogén-technológia gazdasági jelentőségét, és az együttműködés lehetséges kereteit, amelyeket – mint írta – a július 1-jén kezdődő magyar V4-elnökség kiemelten fog kezelni. (MTI)

 

kamarai hírek

Hajdú-Bihar: családi mérnöknap

A Hajdú-Bihar Vármegyei Mérnöki Kamara XIV. Családi Mérnöknapja idén is bebizonyította, hogy a szakmai kapcsolatokon túl a közösség igazi ereje a családokban rejlik. A debreceni Kerekestelepi Fürdő június 13-án megtelt élettel, és egy tartalmas, bensőséges...

digitális mérnök újság

Keresés

Melyik kategórián belül szeretne keresni?(Kötelező)