Új szakmai közösség kialakítását kezdi meg idén tavasszal a Schneider Electric Magyarországon, az EcoXpert programban résztvevő villamos berendezés-gyártó és villamossági kivitelező vállalkozások új kompetenciákra tesznek szert, ami jelentős előrelépést hozhat az energiaelosztás digitalizációjában. A minősítést megszerző cégek szakemberei a projektek során a berendezések elkészítése és telepítése mellett a Schneider Electric által fejlesztett nyílt, felhőalapú IoT platform, az EcoStruxure okosmegoldásainak telepítését, üzembe helyezését és karbantartását is képesek lesznek elvégezni. Mivel jelentősen bővül az ilyen jellegű szaktudással rendelkező vállalkozások köre, ez lehetőséget kínál arra, hogy a jövőben az intelligens energiaelosztási megoldásokat kereső ipari termelővállalkozások, épületüzemeltetők, élelmiszeripari, gyógyszeripari cégek oldaláról mutatkozó nagyobb igényeket is kiszolgálják a hazai szakemberek.
Az április elején rajtoló program keretében az induláskor két képzés, valamint minősítés lesz elérhető. Az EcoXpert Digital Panel minősítést elnyerő vállalkozások képesek lesznek hatékonyan tesztelni, üzembe helyezni ethernet-kész elosztóberendezéseket és kapcsolószekrényeket, amelyekben hálózathoz csatlakoztatott, digitális eszközöket is elhelyezhetnek a megbízó igényeinek megfelelően. Az így felkészített elosztóberendezést vagy kapcsolószekrényt QR-kóddal is ellátják, amelyet mobiltelefonnal leolvasva az adott berendezés összes dokumentációja megjelenik. A Schneider Electric emellett egy speciális alkalmazást is biztosít, amelyben a később elvégzett munkákat, karbantartásokat lehet pontosan dokumentálni.
Az EcoXpert LV Panel minősítést megszerző cégek pedig jellemzően a nagy ipari termelővállalatoknál használt, a Schneider Electric által gyártott PrismaSet 6300 berendezések szereléséhez, üzembe helyezéséhez szükséges tudást kapják meg.
Mindkét minősítés elnyeréséhez tanfolyamon vesznek részt a programhoz csatlakozó társaságok szakemberei, melynek során a Schneider Electric munkatársai az adott cég telephelyén, szemléltető berendezések segítségével gyakorlati oktatást is tartanak. Annak érdekében, hogy a minősítést megszerző vállalkozások a lehető legmagasabb szintű szolgáltatást tudják kínálni, az első éles projekt során a Schneider Electric szakemberei is segítik a partnerek munkatársait a telepítésben.
„A most induló programunk számos előnyt kínál az abban résztvevő berendezésgyártó, kivitelező vállalkozások számára. Megjelennek majd a partnerkeresőnkben, a sikertörténeteikről beszámolunk, folyamatos marketingtámogatást kapnak és extra kedvezményekhez is hozzájuthatnak. Azt gondoljuk, hogy a kezdeményezés igazi nyertesei a potenciális megbízók lesznek, azok a társaságok, amelyek a jövőben szélesebb körben érhetik majd el a magas szintű szaktudást, ami az energiaelosztás új, digitális korszakába történő átlépéshez szükséges” – mutatott rá Povázson Edina, a Schneider Electric EcoXpert programjának szakértője.
A tervek szerint az indulásnál elérhető két minősítés mellé az év végéig további két minősítés csatlakozik, a későbbiekben pedig a globálisan futó EcoXpert program további elemei jelennek majd meg Magyarországon is. Az EcoXpert Digital Panel 4, míg az EcoXpert LV Panel 8 hazai partnerrel indul, de folyamatosan várják a csatlakozási feltételeknek megfelelő cégek jelentkezését. Ezzel a bővítéssel az EcoXpert programban már Magyarországon is létező EcoXpert Building Management Systems minősítés bővül tovább, ahol jelenleg 2 partner foglalkozik magas szinten Schneider Electric épületfelügyeleti megoldásokkal, rendszerekkel, szoftverekkel és termékekkel.