Magyar Ezüst Érdemkereszt kitüntetést vehetett át Seidl Tibor építőmérnök, a Magyar Mérnöki Kamara Tudásközpontja vezetője a kamarai tudásközpont vezetőjeként a mesteriskolák megszervezése, a mérnökök továbbképzése, valamint a képzési rendszer fejlesztése érdekében végzett kiemelkedő tevékenysége elismeréseként.
Magyar Érdemrend tisztikeresztje polgári tagozata kitüntetést vehetett át: dr. Czinege Imre gépészmérnök, a Széchenyi István Egyetem professor emeritusa, az Audi Hungaria Járműmérnöki Kar Anyagtudományi és Technológiai Tanszékének egyetemi tanára, az egyetem korábbi rektora.
Magyar Érdemrend lovagkeresztje polgári tagozata kitüntetést vehetett át: dr. Chován János Tibor, a Pannon Egyetem Mérnöki Karának korábbi dékánhelyettese, a Bio-, Környezet- és Vegyészmérnöki Kutató-Fejlesztő Központ Folyamatmérnöki Intézeti Tanszékének óraadó oktatója; dr. Keresztes Péter Mihály villamosmérnök, a Széchenyi István Egyetem Gépészmérnöki, Informatikai és Villamosmérnöki Kara Automatizálási Tanszékének korábbi egyetemi docense, tanszékvezetője; Keszeyné dr. Say Emma építőmérnök, az Óbudai Egyetem Ybl Miklós Építéstudományi Kar Építőmérnöki Intézete Geotechnikai és Tartószerkezeti Tanszékének egyetemi docense.
Magyar Arany Érdemkereszt polgári tagozata kitüntetést vehetett át: Leviczky Géza gépészmérnök, a Mátrai Erőmű Zrt. technikai szakszolgálat-vezetője; Tóthné Temesi Kinga, a Közlekedéstudományi Intézet Nonprofit Kft. Északnyugat-magyarországi Közlekedésszervező Iroda vezetője, tudományos munkatársa.
Ugyancsak augusztus 20-án adták át a Debrecen Város Díszpolgára kitüntető címet, a képviselőtestület idén – Fekete Károly lelkész mellett – Dezső Zsigmond okl. építőmérnök, tartószerkezeti tervező életművét ismerte el. Az indoklás szerint Dezső Zsigmond pályája kezdete óta Debrecenben dolgozik statikus tervezőmérnökként. 1983-ban kezdte munkáját a Kelettervnél. 1991-től napjainkig a Hydrastat Mérnöki Iroda Kft. tulajdonosa, statikus tervezője. Két évtizedig töltötte be a Hajdú-Bihar Megyei Mérnöki Kamara elnöki tisztét. Tervezői munkája mellett korábban a Debreceni Sportiskolában volt vívóedző, majd 25 évvel ezelőtt megalapította a számára a mai napig nagyon fontos Békessy Béla Vívóklubot. Tervezőként olyan épületek létrehozásában vett részt a városban, mint a Kölcsey Központ, a Debreceni Sportuszoda, a Fórum bevásárlóközpont, a Méliusz Juhász Péter Könyvtár, a Nagyerdei Stadion, az Aquaticum Debrecen Strand, valamint Magyarország első toronyháza, a budapesti MOL Campus.
A koronavírus-járvány miatt az állami kitüntetéseket – Kossuth- és Széchenyi-díjakat – idén március 15., az 1848-49-es forradalom és szabadságharc évfordulója helyett az államalapítás ünnepéhez kapcsolódóan adták át a Parlamentben. Képünkön dr. Dunai László építőmérnök, a Magyar Tudományos Akadémia levelező tagja, a BME Építőmérnöki Karának dékánja, Hidak és Szerkezetek Tanszékének tanszékvezető egyetemi tanára a Széchenyi-díj átvételekor. (MTI)