Az e-tervPÁLYA elnevezésű elektronikus tervpályázat-kezelő alkalmazás létrehozása azt a célt szolgálta, hogy a terv- és ötletpályázatok is beilleszkedjenek az egész építésügyet átfogó digitalizációs folyamatba, ezen belül az Országos Építésügyi Nyilvántartás keretrendszerébe. Emellett fontos szempont volt az is, hogy a pályázatok eredményei általában nagyrészt elvesznek, az első díjas terv jobb esetben megépül, a díjazottakat esetleg publikálják, de annak a rengeteg – végeredményben pénzben is kifejezhető – munkaórának, amit az építészek egy pályázatba fektetnek, nem nagyon van olyan hozadéka, ami hosszabb távon fennmaradna. Egy pályázat több annál, minthogy kiválasszuk a megépítendő tervet, az itt felhalmozódó szellemi tőke nagyobb értéket hordoz ennél. Fontosak a pályázatok építészeti tanulságai is, másrészt egy projekt számára egy terv- vagy ötletpályázat nagy nyilvánosságot biztosít, tehát tulajdonképpen egy kommunikációs eszköznek vagy egy márkaépítési lehetőségnek is tekinthetjük.
A Lechner Tudásközpont által kifejlesztett, az e-epites.hu portálon keresztül is elérhető digitális felület építészeti, tájépítészeti, urbanisztikai, településrendezési és művészeti terv- és ötletpályázatok lebonyolítására egyaránt alkalmas, akár nyílt, akár meghívásos vagy egyszerű meghívásos pályázatról van szó.
Egy egyszerű, kényelmes, hatékony elektronikus tervpályázati platform felállítása volt a cél, ami az építészeknek, a pályázatok kiíróinak és a zsűrinek egyaránt könnyebbséget jelent. Ennek érdekében a Lechner Tudásközpont 2017 őszén kérdőíves felmérést végzett, hogy megismerje az érintettek véleményét a tervpályázati rendszer addigi működéséről, valamint összegyűjtse a fejlesztési javaslataikat. Amellett, hogy a pályázatok lebonyolítását minden szereplő számára könnyebbé és jobbá tegye, az e-tervPÁLYA alkalmazásnak az is a feladata, hogy tervpályázati archívumként működjön, legyen egy olyan hely, ahol a rendszerben kiírt pályázati anyagok a későbbiekben is elérhetőek. Vagyis amellett, hogy a rendszerben a teljes tervpályázati folyamat elektronikusan végig nyomon követhető, a későbbiekben is visszakereshető legyen.
A pályázatokon induló tervezők egy helyen, könnyen elérhetik a különböző információkat – például az új kiírásokról – és a kapcsolódó dokumentumokat. Értesítéseket kapnak a közelgő határidőkről vagy az eredményhirdetésről, és itt zajlik a pályázattal kapcsolatos kérdések feltevése és megválaszolása is.