34° C
Ma 2026. június 25., csütörtök, Vilmos napja van.
34° C
Ma 2026. június 25., csütörtök, Vilmos napja van.
Főoldal 5 országjáró 5 Átadták a tatabányai kézilabdacsarnokot

Átadták a tatabányai kézilabdacsarnokot

jan 12, 2022 | országjáró

Átadták Tatabányán a bruttó 24 milliárd forintért épült, hatezer férőhelyet meghaladó befogadóképességű kézilabdacsarnokot, mely a 2022-es férfi kézilabda Európa-bajnokság tartalék helyszíne.
 

 

A január 12-i ünnepségen Kocsis Máté, a Magyar Kézilabda Szövetség elnöke elmondta, a tatabányai aréna, a szintén 2022-es férfi kézilabda Európa-bajnokságra épült budapesti MVM Dome, valamint a szegedi PICK Aréna és a megújult Főnix Aréna után a legnagyobb kézilabdacsarnok Magyarországon. Az elnök hozzátette, a létesítmény Magyarország egyik nagy múltú klubja, a Grundfos Tatabánya KC új otthona lesz. A csapat jelentőségét mutatja, hogy a nemzeti válogatottakban 40 olyan játékos szerepelt, aki Tatabányához kötődik.

Juhász Roland, állami vagyongazdálkodásért felelős államtitkár kiemelte, a közel húszezer négyzetméteres sportarénában 6200 férőhelyet alakítottak ki, fele-fele arányban fix és mozgatható lelátókon. A beruházás önálló része egy vívóterem, amelyben 20 pást fér el. Az államtitkár hozzátette, a kormány további 1,8 milliárd forintot biztosított a létesítmény berendezésére és állami forrásból valósul meg az intézmény fenntartása is.

 

Bencsik János, a Tatai-medence országgyűlési képviselője elmondta, a csarnok átadásával egy közösségi tér született. A kormány a Modern Városok program keretében biztosította a beruházás feltételeit. Multifunkcionális csarnok jött létre, melynek elsődleges használói a helyi és a térségi sport szereplői. A Tatabányai Sport Club az öt kiemelt vidéki sportegyesület egyike, így öt éven át évente 300 millió forintot kap, hogy az atlétika, a birkózás, a dzsúdó, az ökölvívás és a vívás területén utánpótlásnevelő munkát végezzen – emlékeztetett Bencsik János.

Marosi László, a Grundfos Tatabánya KC elnöke kiemelte, hogy a csarnokban benne van azok munkája, akik évtizedeken keresztül szolgálták a tatabányai kézilabdasportot. A létesítmény avató mérkőzését február elején játsszák a Veszprém ellen. (MTI)

országjáró

Állami tulajdonba kerül a ZalaZONE

Legkésőbb júliustól ismét állami tulajdonba kerül a ZalaZONE járműipari tesztpálya, várhatóan a Tudományos és Technológiai Minisztérium felügyelete alatt – közölte közösségi oldalán a Tisza Párt zalaegerszegi országgyűlési képviselője.   Nagy Márta...

egyetemes

Munkába állt Máté, a BME humanoid robotja

A hallgatók hamarosan az órákon is találkozhatnak majd vele. A mozgása már most lenyűgöző.   Miért van szüksége egy felsőoktatási intézménynek humanoid robotra? Akkor sem állnánk messze a valóságtól, ha azt felelnénk: egy technológiai fókuszú egyetem ma már...

digitális mérnök újság

Keresés

Melyik kategórián belül szeretne keresni?(Kötelező)