23° C
Ma 2026. június 24., szerda, Iván napja van.
23° C
Ma 2026. június 24., szerda, Iván napja van.
Főoldal 5 egyetemes 5 Mintegy 3,5 milliárd forintból fejleszti digitális oktatását a Miskolci Egyetem

Mintegy 3,5 milliárd forintból fejleszti digitális oktatását a Miskolci Egyetem

szept 30, 2022 | egyetemes

Mintegy 3,5 milliárd forintot nyert el a Miskolci Egyetem az oktatás digitális fejlesztését szolgáló négyéves projektre – közölte a felsőoktatási intézmény.

 

A Széchenyi Terv Plusz pályázatán nyertes projekt idén júniusban kezdődött és 2026 áprilisáig tart. Ezalatt a digitális oktatás módszertanának kidolgozása, a gyakorlati oktatást segítő digitális infrastruktúra fejlesztése, valamint az információtechnológia használatához kapcsolódó hallgatói és oktatói készségek megalapozása történik meg. A projekt része az informatikai hálózatfejlesztés, a digitális eszközpark megújítása és kapacitásbővítése, illetve egy intézményi szintű egységes, zárt rendszerű távolléti és hibrid oktatást támogató környezet megteremtése. Az informatikai hálózaton megvalósuló képzésekhez e-learning tananyagfejlesztés társul, amely hallgatói támogatási rendszerrel bővült, kiemelt figyelmet fordítva a nőkre, valamint a hátrányos helyzetű és a fogyatékossággal élő hallgatókra – írták. Hozzátették: a megvalósítandó fejlesztés olyan oktatási innovációs elemeket is tartalmaz, mint a mesterséges intelligencia használata, a képzésekben megszerezhető kompetenciák munkaerőpiaci igényeken alapuló fejlesztése, valamint a gyakorlati oktatást szolgáló komplex tudásbázis összeállítása. (MTI)

kamarai hírek

Hajdú-Bihar: családi mérnöknap

A Hajdú-Bihar Vármegyei Mérnöki Kamara XIV. Családi Mérnöknapja idén is bebizonyította, hogy a szakmai kapcsolatokon túl a közösség igazi ereje a családokban rejlik. A debreceni Kerekestelepi Fürdő június 13-án megtelt élettel, és egy tartalmas, bensőséges...

digitális mérnök újság

Keresés

Melyik kategórián belül szeretne keresni?(Kötelező)