26° C
Ma 2026. június 24., szerda, Iván napja van.
26° C
Ma 2026. június 24., szerda, Iván napja van.
Főoldal 5 országjáró 5 Cél a geotermikus energia hazai felhasználásának megduplázódása 2030-ra

Cél a geotermikus energia hazai felhasználásának megduplázódása 2030-ra

febr 21, 2025 | országjáró

A kormány a tavaly elfogadott Nemzeti földhő hasznosítási koncepció alapján 2030-ig szeretné elérni a geotermikus energia felhasználásának a megduplázását – mondta az Energiaügyi Minisztérium (EM) energiapolitikáért felelős helyettes államtitkára február 21-én Felsőpakonyban.

 

Alföldy-Boruss Márk a Thermofoam Csomagolástechnikai Kft. telephelyén, egy hőtároló egység kifejlesztését célzó innovációs projekt zárórendezvényén arról beszélt, hogy magyar indítványra először született döntés egységes európai uniós program létrehozásáról a földhőben rejlő lehetőségek fokozott kiaknázása érdekében. Hozzátette, hogy Magyarországon közel 700 ezer otthon és mintegy 15 ezer intézmény, bevásárlóközpont, sportlétesítmény melegét biztosítja jelenleg a távhőszolgáltatás. A jelenleg még döntő részben földgázalapú ellátás kiváltásában is jelentős szerep hárul majd a földhőre, ezért a kormány támogatja a szakmai szövetség javaslatát újabb pénzügyi ösztönzők bevezetésére, például az említett területeken – fűzte hozzá a helyettes államtitkár. (MTI, illusztráció: EM)

kamarai hírek

Hajdú-Bihar: családi mérnöknap

A Hajdú-Bihar Vármegyei Mérnöki Kamara XIV. Családi Mérnöknapja idén is bebizonyította, hogy a szakmai kapcsolatokon túl a közösség igazi ereje a családokban rejlik. A debreceni Kerekestelepi Fürdő június 13-án megtelt élettel, és egy tartalmas, bensőséges...

digitális mérnök újság

Keresés

Melyik kategórián belül szeretne keresni?(Kötelező)