Hír

Tagozatunk kitüntetettjei Építők Napja alkalmából

A Lechner Rendezvényközpontban június 7-én megtartott 2024. évi Építők Napja rendezvényen került sor az ágazatban dolgozók köszöntésére és a kimagasló szakmai elismerések átadására (https://www.mmk.hu/informaciok/hirek/epitok-napja-2024 ).

A rendezvény keretében tagozatunk négy kollégája részesült elismerésben:

Bakos Ferenc József – Nógrád Vármegyei Mérnöki Kamara

Bakos Ferenc az építőipari szakközépiskola elvégzése után a bajai BME Vízgazdálkodási Főiskolai Karán szerzett Vízellátási és Csatornázási üzemmérnöki diplomát 1979. évben.  A diploma megszerzése után a Nógrád megyei Víz- és Csatornamű Vállalatnál helyezkedett el, ahol a Beruházási Osztályon műszaki fejlesztőként, tervezőként és műszaki ellenőrként dolgozott.

1988-1990. évben a salgótarjáni Pénzügyi és Számviteli Főiskolán Mérnök-üzemgazdász diplomát is szerzett a komplexeb műszaki szemlélet kialakításához. Ezt a tudást az ÁFI Nógrád megyei Kirendeltségének vezetőjeként 1993. évtől hasznosította.

1997-ben a magánszférát választotta, és egyéni vállalkozóként, betéti társaságban, majd 2008-tól a Vízáram-08 Mérnöki Kft., ügyvezetőjeként tervező, felelős műszaki vezető és műszaki ellenőrként tevékenykedett főleg Nógrád megyében, de a szomszédos Pest és Heves megyében is dolgozott. Tevékenysége során számos település ivóvízjavító programjának megvalósításában, szennyvízcsatorna hálózatok és szennyvíztisztító telepek kivitelezésének műszaki ellenőrzésében végzett jó munkát a vízügyi szakmában. Munkáját minden esetben a megbízhatóság, a szakmai elvek melletti kiállás jellemezte és jellemzi ma is.

A Nógrád Vármegyei Mérnöki Kamara tagja 1997. évtől, a Megyei Vízgazdálkodási és Vízépítési Szakcsoportnak 2014. évtől a vezetője.

Benczik Zoltán – Vas Vármegyei Mérnöki Kamara

Benczik Zoltán a Budapesti Műszaki Egyetemen Építőmérnöki Karán szerezte meg oklevelét 1983-ban, vízépítőmérnöki szakon.

1983. és 1986. között a Vas megyei Víz- és Csatornamű Vállalatnál volt művezető, létesítményfelelős, építésvezető-helyettes.

1986. és 1988. között a Nyugat-dunántúli Vízgazdálkodási Társulatok Egyesületénél műszaki ellenőrként tevékenykedett.

1988. és 1991. között Vas megye Tanácsa Építési és Vízügyi Osztályának főelőadója volt, részt vett számos beruházás előkészítésében.

1991-től tapasztalatait már tervezőként alkalmazta a TÉK Tervező és Építéskivitelező KFT-nél. Tervezői profiljába a települési víziközmű tervezések, területi vízgazdálkodási építmények tervezése tartozik.

Jelenleg a Vas Vármegyei Mérnöki Kamara tagja. A területi szervezetnél jelenleg tisztséget ugyan nem töltött be, de aktív résztvevője és szervezője a szakcsoport életének.

Kóthay László – Hajdú-Bihar Vármegyei Mérnöki Kamara

Kóthay László vízépítőmérnök a vízügyi szolgálat számos munkaterületén végzett kiemelkedő eredményességű tevékenységet. Jelenleg kiemelt tevékenységet végez a CIVAQUA – Tócó projekt előkészítésében, megvalósításában.

A projekt előzményét képező előkészítési, tervezési feladatokat a TIVIZIG igazgatójaként már ő irányította. A közel 16 milliárdos forrásból megvalósított projekt tavaly őszi befejezésével megtörtént a Debrecen nyugati részén fekvő Tócó vízfolyás felső szakaszának revitalizációja, új életre keltése. A fejlesztés keretében megtörtént a rendszer vízellátását a Keleti-főcsatornából biztosító Hajdúhátsági Többcélú Vízgazdálkodási Rendszer szivattyútelepének a felújítása, kapacitásának növelése, mintegy 13 kilométer hosszúságban egyméteres átmérőjű nyomócsővezeték kiépítése a projekt keretében megépült háromezer köbméter térfogatú kiegyenlítő tározóhoz. Mindezzel a CIVAQUA olyan térségi fejlesztés, amely egyszerre biztosítja a vízgazdálkodás és a természetvédelem igényeinek kielégítését. A program folytatódik: a későbbiekben a Nagyerdő, majd az Erdőspusztákon lévő Fancsikai-tavak és a Vekeri-tó vízpótlása oldódik meg.

Kóthay László a projekt koncepciójának és rendszertervének a kidolgozója, valamint a kivitelezés ellenőrzője.

Szőts Gábor – Fejér Vármegyei Mérnöki Kamara

1980-1984 között végzett a Jáky József építőipari szakközépiskolában, majd 1984-1987 között a Győri Közlekedési és Távközlési Műszaki Főiskola nappali tagozatán, ahol okl. útépítő üzemmérnöki diplomát szerzett. 2020-ban vízépítési szakirányon felelős műszaki vezetői szakképesítést szerzett.

1987-ben az Útvasút Zrt.-nél kezdte pályáját művezetőként majd, építésvezetőként. Út- vasút és vízépítési rendszerek kivitelezését végezte.

1992-1996 között a Stuag AG-nél dolgozott, mint főépítésvezető főleg út és hídépítési munkákon.

1996-1999 évek között a Fodor Rt.-nél projektvezetőként dolgozott, ekkor szupermarketek teljes körű kivitelezésént végezte.

1999-2011 között a Gropius Zrt. vezérigazgató helyettese volt. Út- és vízépítési, közműépítési munkákat irányított, vasúti aluljárók, logisztikai csarnokok építése során.

2013-2014-ben a Magyarországi Vasútépítő Kft.-nél dolgozott, mint projektvezető. Ekkor a fő tevékenysége a vízépítés területére koncentrálódott. A Szigetközi vízpótló rendszer fejlesztéséhez kapcsolódva, 250 fm fenékküszöb, hallépcsők, mederkotrás és több zsilipműtárgy kivitelezését irányította.

2015-től napjainkig a Qdam Kft. ügyvezetője. Vízépítési szakterületen belül mederrendezést, patakszabályozást, kisműtárgy építést, Velencei tavi és Balatoni kishajó kikötők vízépítési és víziközlekedési munkáinak komplett kivitelezését végezte és végzi jelenleg is.

Munkáját a magas szakmai színvonal, az igényesség, az elhivatottság jellemzi. Szakmai tudását folyamatosan fejleszti, kihívásnak tekinti a „megoldhatatlannak” tűnő feladatokat, amiket a beruházói visszajelzések alapján kiválóan old meg. Munkafegyelme és felkészültsége kollégái számára is példaértékű.

Szívből gratulálunk!