A Nukleáris Mesteriskola átfogó ismereteket ad a képzés során a résztvevőknek, különös hangsúlyt fektetve a gyakorlati tapasztalatokra. A képzés tizenegy alapvető blokkból áll:
- A villamosenergia termelés és szállítás létesítményei
- Atomreaktorok működésének alapjai
- Létesítmény, rendszer és rendszerelemek biztonsága
- Nukleáris védettség, biztosítékok
- A nukleáris energetikai létesítmény szabályozási és szabvány környezete
- Nyomottvizes atomerőművi technológia, az energiatermelés és szállítás infrastruktúrája
- Létesítmény, rendszer és rendszerelemek tervezése
- Atomerőmű megvalósítás és üzemeltetés menedzsmentje
- Nukleáris létesítmények leszerelése
- Tervezői és szakértői tevékenység
- Szakmai kommunikáció
Az első képzési nap: 2022. november 24. A képzési tervezett menetrendje:
A képzés hibrid oktatási formában fog zajlani: az első, valamint az utolsó képzési napon minden hallgató személyes részvételét várjuk az oktatáson, a többi képzési napon – az online képzés mellett – személyes jelenlétre is lehetőség lesz. Az elsőt követő képzési napokon a jelentkezői létszám függvényében, egy, a személyes jelenlétre való igény céljából kialakított regisztrációs felületen jelezheti a részvételüket. Az esélyegyenlőség érdekében, minden hallgatónak lehetőséget biztosítunk, hogy legalább háromszor személyesen, a stúdióban hallgassa meg az előadásokat.
A képzés követésére jelszóval védett online felület fog a hallgatók rendelkezésére állni, amelyen a képzési nap folyamán az előadásokat kísérhetik. Ez az oldal szolgál a jelenlét igazolására is a nap folyamán, illetve a felületen elérhető csevegőablakban van mód kérdéseket feltenni, továbbá a képzéssel kapcsolatos információk tekintetében a szervezőkkel kapcsolatot tartani.