A Pázmány Péter Katolikus Egyetem új kampuszának előkészítése nemcsak az intézmény jövőbeni otthonának megteremtését szolgálja, hanem a környező épületek megóvására és esztétikai megújítására is kiterjed – tájékoztatott közösségi oldalán az ÉKM.
Az Építési és Közlekedési Minisztérium – Lázár János tárcavezető iránymutatása alapján – a szomszédos épületek tűzfalainak megerősítését és korszerű hőszigeteléssel (10 cm vastag kőzetgyapottal) való ellátását tervezi, amennyiben az érintett tulajdonosok hozzájárulnak. Ennek köszönhetően mintegy 3000 négyzetméternyi homlokzat újulhat meg, beleértve a vakolat és a bádogozás helyreállítását is. Emiatt a munkálatok várhatóan július végére fejeződnek be. A bontás egyik legnagyobb kihívása az egykori rádióépület alatt húzódó, háromszintes atombunker eltávolítása. A több helyen négy méter vastag vasbeton falak lebontása csak precíz, por- és rezgéscsökkentő technológiával, például betonvágással és hidraulikus bontóeszközökkel végezhető el, hogy a környéken élők a lehető legkevésbé érzékeljék a munkálatok hatásait.
A fejlesztés nem csupán az egyetem építésére korlátozódik: a Palotanegyed műemléki épületei megújulnak, a közterek rendezettebbé válnak, és növekszik a zöldfelületek aránya. A beruházás hozzájárul Budapest egyik legértékesebb történelmi negyedének újjászületéséhez, míg a Nemzeti Múzeum környezete a főváros egyik legvonzóbb kulturális és közösségi helyszínévé válhat – írta április 4-i Facebook bejegyzésében az ÉKM.