A magyarországi vállalkozások 97 százalékát teszik ki a mikro, kis- és közepes vállalkozások, amelyek a gazdaság gerincét, a foglalkoztatás kétharmadát adják – hangsúlyozta György László. Felhívta a figyelmet arra, hogy a járvány után, amikor a gazdaság újraindításáé a főszerep, a vállalkozások válogathatnak a fejlesztési lehetőségek és támogatások között. Ahhoz, hogy a vállalkozások élni is tudjanak a lehetőségekkel, fontos, hogy értesüljenek azokról – biztatta az államtitkár a gazdaság szereplőit arra, hogy regisztráljanak a portálon, ezt követően pedig tekintsék át a „testreszabott” lehetőségeket.
Az államtitkár felidézte, hogy a napokban jelent meg a magyar multi program 100 milliárd forintos kerete, amelyből technológiai fejlesztéseket és kapacitás bővítéseket finanszírozhatnak a cégek, illetve szintén újdonság egy 70 milliárd forintos lehetőség a vállalatok belső képzéseire. Ezen kívül nulla százalékos hitelek állnak a cégek rendelkezésére, továbbá szakértők segítségét és képzéseket is igénybe vehetnek a vállalkozások – tette hozzá.
A vállalati továbbképzési programnál például a mikro- és kisvállalkozások 70 százalékos támogatási intenzitással vehetik igénybe a támogatást, az 50-250 fő közötti cégek 60 százalékkal, a 250 fő felettiek pedig 50 százalékkal – részletezte.
György László arra is kitért: az ország különböző pontjain 1500 vállalkozóval egyeztetett arról, hogy a technológiaváltásban, digitalizációban miként tudná őket segíteni az állam. A legnagyobb igény arra mutatkozott, hogy a cégvezetők megismerkedjenek a fejlett technológiák működésével a tevékenységi körükhöz hasonló területen működő vállalatoknál a gyakorlatban – folytatta. Ezért a minisztérium 100 olyan vállalkozást keresett meg, amelyek már a jövő technológiáit alkalmazzák, és mindegyik vállalta, hogy részt vesz abban a programban, amely segíti a többi céget az új megoldások megismerésében – tette hozzá arra biztatva a vállalkozásokat, hogy jelentkezzenek a programra és vegyenek részt ilyen típusú gyárlátogatáson. (MTI)