A WGBC felismerve a fenntartható épületek iránti növekvő piaci igényt, az e-könyvtár segítségével kívánja ráirányítani a figyelmet a legjobban teljesítő épületekre. Az esettanulmányokon keresztül elérhetővé válnak az érdeklődő szakemberek számára a legkiválóbbnak ítélt épületek, ezzel is elősegítve a környezettudatos tervezés mindennapossá válását. Jelenleg a globális energiafelhasználás 36%-át, míg az energiafogyasztással összefüggő szén-dioxid kibocsátás 39%-át teszik ki az épületek és az építőipar együttesen, ami több mint jelentős mennyiség. Ám ez még nem minden! Az emberek idejük 90%-át különböző zárt terekben töltik, és egyértelmű kapcsolat mutatható ki az egészségtelen beltéri környezet emberi egészségre gyakorolt negatív hatásai között. Konkrét példával élve, egy nedves-penészes helyiség 40%-kal növeli az asztmarohamok valószínűségét.
Fentiekből is egyértelműen látszik, milyen nagy jelentőséggel bír épített környezetünk energiafogyasztásának-, illetve széndioxid-kibocsátásának mértéke, a levegő minőségének javítása és a társadalom tagjai számára az egészségesebb élőhely megteremtésének érdekében. A digitális könyvtárban elérhető épületek mindegyike kimagasló teljesítményt ér el az egészségügyi előnyök terén, illetve elérhetik a zero széndioxid-szintet, amit a már ismert tanúsítási rendszerek és minősítési eszközök igazolnak.
Cristina Gamboa, a WGBC Tanácsának vezérigazgatója a fejlesztés bemutatásakor elmondta: „Az épületek az éghajlati válság megoldásának elengedhetetlen részét képezik, mivel ezek a leggyorsabb, életképes és költséghatékony eszközök a kibocsátás-csökkentés eléréséhez. Ezért digitális esettanulmányi könyvtárunk értékes erőforrást jelent az emberi egészség javításával és az építőipar szén-dioxid-kibocsátásának 2050 előtti nettó nulla elérésére való elkötelezettségének további ösztönzése iránt.”
A digitális könyvtár folyamatosan bővül, a WGBC a https://www.worldgbc.org/case-study-library-submission-form weboldalon várja az esettanulmányok bővítéséhez az épület- javaslatokat.